Fresh mix 5

13 feb

Tohtotýždňový  FRESH MIX  by mohol kľudne niesť podtitul – MY DREAM HOME.  Snažím sa vám prinášať čo najviac rozličných inšpirácií. Niektoré nádherné izby sú síce na pohľad absolútne dokonalé , ale neradi  by sme sa v nich ocitli! Poskytujú ale pastvu pre oči a dodávajú nám chuť tvoriť a vylepšiť si náš vlastný domov… Výber tohto mixu je mojou srdcovou záležitosťou. Bez váhania by som sa zabývala v akomkoľvek obrázku. Prajem príjemné snívanie a plánovanie.

Milujem posedenia v kaviarni! Preto akýkoľvek kaviarenský kútik doma je podľa mňa výborným miestom pre priateľské stretnutia. Tento, v štýle retro,  je obzvlášť vydarený.

A tiež prudko obhajujem maximálne využitie  priestoru až po strop. Aby ste nemali stiesňujúce pocity, prekryte ho závesom. Ľahko povievajúca látka váš domov prevzdušní a pôsobivo dotvorí.

To isté platí v kuchyni 🙂

Nádherne šarmantná a maximálne vyvážená súhra dekoratívnych a minimalistických geometrických prvkov. Navyše zrkadlá priestor zväčšujú a presvetľujú. Nadčasový dizajn stoličiek Hansa J. Wegnera, s masívnym dreveným stolom a mramorovým krbom, tvorí luxusne jednoduchú kombináciu.

Farebná patina na masívnom dreve je ďalšou čerešničkou k dotvoreniu osobitého interiéru. Obrázky zoradené v línii dopĺňajú geometrický aspekt. Miestnosť preto nevyznieva presladene.

Obľubujem kvety v interiéri a sú mojou veľkou slabosťou. Drevená podlaha je krásna. Aj s maľovaným vzorom. Navyše šachovnica je klasika.

Gauč z pravej kože je kus nábytku, ktorý vydrží generácie. Keď ide o tvar, zásadne vyberajte minimalistické kusy. Prezdobené kožené gauče – á la Baroko  sú gýčové a zbytočne okázalé. Keď vám chýba dekorativizmus, siahnite radšej znovu po zrkadle s masívnym dreveným rámom.

Medené riady sú kvalitné a taktiež sa dajú dediť.  Keď investujete, tak radšejdo kvality, ako do kvantity.

Zrkadlo so začernetou patinou a krištálový luster. Na kúsok romantiky sa určite nájde miesto.

Vzdušná, mäkká, presvetlená… Radosť sa v nej prebúdzať.

Biela je farba upokojujúca. Je veľmi vhodná do pracovne, knižnice, obývačky. Keď máte príliš malé miestosti, bielou im dodáte vzdušnosť a ľahkosť. Vtipne svieža je koncepcia izby s bielou podlahou, stenami, stropom, aj s nábytkom.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: