Premena jedného bytu

8 júl

Premenu bytu možno realizovať  i iným spôsobom, ako totálnou a drahou rekonštrukciou. Ak sú nábytky a veci ešte v slušnom stave, no už vás nudia, chce to zmenu. Dá sa to aj nenáročnými a lacnými úpravami. Ide vlastne o dobré nápady a hranie sa. Pomocou farebných zmien stien a nábytku, výmenou kobercov, závesov a iných textílií, účelnejším premiestnením a usporiadaním nábytkových kusov vytvoríte úplne iné miestnosti. V konečnom dôsledku vznikne v starom byte alebo dome  totálne nové bývanie. Prajem vám veľkú chuť do práce.

CHODBA :

PRED:   Chodba bytu bola veľmi fádna, prázdna a neúčelná. Pri vstupe pôsobila chladným  a neprívetivým dojmom.

PO:  Tmavočervená farba preteplila a zjednotila celú miestnosť. Chodba má teraz oveľa srdečnejšiu atmosféru. Na bielo natretý nábytok pôsobí v miestnosti ľahko a skrinka kompenzuje predchádzajúci nedostatok úložných priestorov na odkladanie vecí. Pruhovaný koberček akoby pozýval ďalej. Zrkadlo odráža slnečné svetlo a miestnosť sa zdá oveľa väčšia.

KUCHYŇA :

PRED:   Kuchyňa bola tmavá, malá a pracovná plocha preplnená. Dubový nábytok pôsobil v miestnosti dosť ťažko a robil ju  ešte tmavšou.

PO:   Nábytok bol natretý na bielo. Vrchné záclonky sa odstránili,  čím okno vpúšťa dnu oveľa viac svetla. Mikrovlnná rúra bola upevnená nad sporák. Tým sa uvoľnilo miesto na pracovnej ploche. Výsledným efektom všetkých úprav je pekná, útulná a svetlá kuchyňa.

PRACOVŃA :

PRED:   V pracovni vládol chaos. Veľa fotiek, kníh, kopa šanónov, papierov a písomností, k tomu korešpondencia a všetko nahádzané jedno cez druhé. Nezostával tak žiaden priestor pre prácu. Ružový koberec nepríjemne kontrastoval so žltou farboul stien.

PO:   Stačilo vymeniť koberec a zvoliť farebne hodiaci sa do miestnosti. Pripevniť niekoľko  poličiek, usporiadať a zorganizovať veci a hora papierov našla  svoje miesto. Dlhá doska umožňuje pracovať až dvom ľuďom naraz. Stolička korešponduje s farebnou schémou izby. V tejto novej pracovni sa určite musí pracovať s väčšou chuťou ako v tej predchádzajúcej.

KÚPEĽŇA :

PRED:   Vznik tejto kúpelničky je  datovaný do roku 1960. Modré kachličky neladia so žltou stenou.  Sprchovací záves s kvetinovým motívom má svoj boom už dávno za sebou. Spolu dohromady tieto aspekty  vytvárajú vizuálny zmätok. Veľké ploché zrkadlo malo vniesť do miestnosti viac svetla. No zabralo skoro celú stenu a neostal žiaden priestor na uloženie potrebných hygienických vecí.

PO:    Steny boli natreté na bielo. Teraz je farebná kombinácia maľovky a obkladu vyváženejšia. Miestnosť sa zdá opticky väčšia a čistejšia. Bielo-modro bodkovaný záves vyzerá roztomilo a zútulňuje kúpeľňu. Skrinka so zrkadlom priniesla chýbajúci úložný priestor. Na spodnej skrinke boli vymenené len rúčky, ale i to vylepšilo jej celkový vzhľad.

Premena tohto bytu dokazuje, že i malými zmenami možno dosiahnuť veľký efekt.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: