Balkón 6x inak – 1.časť

3 máj

Balkón vo veľkom meste je ako oáza. Prináša nám do bytu slniečko. Je akýmsi minipriestorom oddychu na vzduchu. Chcete si ho tohto roku užiť čo najviac? Tak si na jeho úprave dajte záležať !

Ukážem vám, ako sa dá jeden a ten istý balkón upraviť na šesť rôznych spôsobov. Záleží len na tom, ktorý štýl preferujete.

VESELÝ BALKÓN :

Balkón odetý v ihravých farbách. Rozhodnite sa pre farby, ktoré sa vám najviac páčia. Potom si vyberte potrebné kusy nábytku – stolík, stoličky, koberec, kvetináče  v týchto farbách tak, aby spolu  navzájom ladili. V tomto prípade je to jasná  žltá a svetlomodrá. K farbe stolčiek sa hodia sklenené poháre na osviežujúcu  limonádu  alebo na víno?  Narcisy vo váze súťažia so žltou farbou  stola. Vedierko na zemi prináša ďalšiu záplavu kvetov. Rozkošne pôsobí – bombuľkový – “pompon”  záves s korálkami, ktorý predeľuje vnútornú a vonkajšiu zónu. Pruhovaný bielo-modrý slnečník sa dá pripevniť aj priamo na zábradlie a dá sa tak dobre polohovať proti silnému slnku. Károvaná plastová pokrývka podlahy vďaka svojim vlastnostiam môže ostať na balkóne celé leto.

Cíťte sa na ňom VESELO 🙂

NATURE-LOOK :

Farby tohto štýlu korešpondujú s farbami v prírode. Dominuje tu zelená a hnedá v rôznych odtieňoch. Krásny je nábytok z nenalakovaného masívneho agátového dreva, čím si zachováva svoj prirodzený vzhľad. Kreslo je dosť veľké, aby sa naň zmestili dva vankúše a dalo sa na ňom pohodlne sedieť i polihovať. Pásikovaný koberec balkón  zútulňuje. Na zábradlí visia prepletané kvetináče s kvetmi, ktoré  sem neodmysliteľne patria. Pre nedostatok miesta boli ako ďalšia dekorácia použité trsy na zeleno sfarbenej suchej trávy. Nechýbajú však ani roztomilé kytičky kvetov vo vázach z kameniny. Pri posedení večer si zapáľte sviečky. Tmavozelený slnečník v horúci letný deň vytvorí príjemný tieň. A ak máte chuť na grilovaciu balkónovú párty, nech sa páči, je tu aj gril.

Dobrú chuť 🙂

ÁZIJSKÝ ŠTÝL :

Prím v tomto štýle hrá tmavé, hlavne teakové drevo. Nízky stolík  s typicky zakrivenými nohami dopĺňajú okrúhle vankúše pre sedenie na zemi. Rohož z prútia chráni pred zvedavými pohľadmi  z ulice. Vo váze sú naaranžované rokvitnuté konáriky japonskej čerešne. Svojou ružovou záplavou nahrádzajú balkónové kvety. Ázijský štýl prezentuje aj hlava Budhu položená na stole, drevený podnos  na občerstvenie a miska na čaj. Príjemné večerné osvetlenie zabezpečí reťaz s papierovými lampášikmi. Veľký drevený svietnik môže stáť na podlahe alebo visieť  zo stropu.

いい夜を持って 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: