Štýlový mix

30 apr

Charakteristika štýlu  zaujímavého bytu v Madride nie je celkom jednoznačná. Úsudok pri prvom zbežnom pohľade  je  – retro. Napovedajú tomu naozaj krásne kusy nábytku – super stoličky, konferenčný stolík, dizajnové  kreslá, vstavaná knižnica. Možno to príliš ospevujem, ale ja proste  milujem retro nábytok. Najmä zo 60´ rokov minulého storočia. Sú doslova lahôdkou tohto bytu. Dávajú mu punc jedinečnosti.

Perfektnú  súhru k tomu tvorí koberec s geometrickým vzorom, ktorý sa hodí jednak do retro štýlu , ale zároveň pôsobí moderne. Rafinovaným  kontrastom sú moderné stoličky od Eamsovcov. Drobné doplnky akoby pochádzali z 18-ho storočia.  Tmavosivý zamat na pohovke a nádherná modrá na kreslách sú protipólom k prevažujúcej ladenosti do jemných farieb. Svetlá modrá a sivá pôsobia ukľudňujúco.  Pruhované bielo-šedé steny v kuchyni sú zas hravé. Celé zariadenie kuchyne vychádza  zo škandinávskeho štýlu a je doplnené efektom vintage prvkov. Spálňa pripomína sedemdesiate roky

Je to jednoducho  mix jednotlivých štýlov. Najdôležitejší  je však  celkový dojem, ktorý spolu vytvárajú a ten  je DOKONALÝ!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: