Vznešená fialová

30 mar

Fialová je farba kráľovská, vznešená, úžasná a očarujúca. Je plná  romantiky, emócií a skrytej vášne. Vytvára umeleckú atmosféru. Symbolizuje dôstojnosť, povýšenosť a predovšetkým mystickú tajomnosť a duchovno. Spája sa s majestátnosťou a bohatstvom a dodáva nádych luxusu. Vďaka zdržanlivosti pôsobí veľmi elegantne.

Táto farba je adaptabilná pre všetky štýly. Vo všetkých svojich odtieňoch – lila, levanduľovej, orgovánovej, purpurovej a silných tónoch slivkovej a výraznej ostružinovej- je veľmi zaujímavým riešením pre dizajn interiéru. Je krásna ako doplnková, ale vyslovene úžasná je ako hlavná farba interiéru. Nebojte sa ju aplikovať  na veľké plochy a smelo siahnite aj po tmavých odtieňoch. Nábytok  vo fialovej farbe  vyzerá veľmi moderne, delikátne, dokonca až pôvabne a nádherne. Môže tvoriť veľmi zmyselný dizajnový  prvok interiéru a niekedy postačí len  jemný dotyk, napr.  na doplnkoch.

Zaraďuje sa medzi teplé aj  studené farby zároveň. To záleží  od použitého  odtieňa a od efektu  pôsobenia v interiéri. Fialová predstavuje kompromis medzi upokojujúcou modrou a vášnivou,  až agresívnou červenou.  Je to farba extravagantná. Pre kontraverzné pocity, ktoré vyvoláva u mnohých ľudí, sa na škodu využíva dosť málo. Jej použitie si vyžaduje odvahu.

V kombinácii s doplnkami odlišných farieb je možné dosiahnuť neočakávané efekty. Fialová je krásna v kombinácii s bielou, pôsobí veľmi čistým dojmom. Hodí sa k nej aj oživujúca žltá a svetlá trávovo zelená. Spolu s  červenou a oranžovou prináša exotický efekt a so šedou a čiernou dosahuje zasa dramatický efekt. Milovníci barokového štýlu môžu siahnuť po sýtej fialovej a purpurovej v kombinácii so zlatou. Svetlé tóny levanduľovej a orgovánovej znejú krásne romanticky. V kombinácii s tmavohnedou dokáže vytvoriť priam nadpozemsky exkluzívnu atmosféru.

Myslím si,  že žiadna farba nedokáže vyvolať takú širokú škálu pocitov, ako fialová. Je proste božská.

Zdroj:  Baumagazin.sk,  abcinteriér.sk,  informácie z internetu

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: