Jarné premeny

24 mar

Konečne k nám zavítala jar. Zbožňujem toto ročné obdobie. Je to čas prebúdzania sa zo zimnej letargie. Všetko ožíva a dýcha  živočíšnou energiou. Ako príroda, tak aj  ľudia. Chce to i  zmenu v interiéri, aby  atmosféra v ňom korešpondovala s jarnou náladou. Tá prináša do domova vzdušnosť,  ľahkosť a veselosť. Pre jarnú prírodu sú typické žiarivé, no napriek tomu vždy mäkké, nekrikľavé farby: krémovobiela farba narcisov, ružové a marhuľové odtiene kvitnúcich ovocných stromov, veselá žltá lánov repky olejnej, orgovánová  fialová, nebová a nezábudkovomodrá, intenzívna červená tulipánov a makov. A k tomu neodmysliteľná osviežujúca zeleň trávy a bylín, či slnkom presvietená farba mladých listov. Biele a svetlošedé tóny, béžová a piesková a prírodné odtiene dreva v kombinácii s jasnými farbami ponúkajú prírodnú a relaxačnú farebnú schému pre jarné dekorácie.

Na zmenu interiéru netreba odznova maľovať steny  či kupovať nový nábytok. Výborné sú nápady, ktoré nestoja veľa peňazí ani námahy, a predsa prinášajú zaujímavý efekt. Najradikálnejšia a najlacnejšia je zmena pomocou bytových textílií – výmenou záclon, závesov, vankúšov, obrusov, prípadne kobercov vo farebnej škále daného obdobia. Steny možno oživiť nálepkami kvetov a prírodných motívov alebo pásom peknej tapety. K jari patrí aj záplava kvetov. Izbových vo veselých kvetináčoch a čerstvých kytíc vo vázach rôznych tvarov.

Tak sa čím skôr pusťte do práce a s detskou hravosťou popustite uzdu svojej fantázii. O tom všetkom je jar a výsledok a pôžitok z toho stojí  za to!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: