Trendy roku 2011

6 mar

Rok 2011 budú v interiérovom dizajne charakterizovať  štyri trendy.

Prvým z nich je  PRÍRODNÝ ŠTÝL.  Pokračuje  z predchádzajúceho obdobia,  ale v extrémnejších formách,  ako sme videli doteraz.  Produkty v tomto štýle  budú  vyzerať oveľa realistickejšie.  Vankúše, bielizeň a utierky s losmi, jeleňmi, ovcami a inými zvieratami oživia interiér a  vnesú do neho štipku humoru.

 

PRIEMYSELNÝ  COMEBACK  – tento štýl sa inšpiroval ťažkým priemyslom a mechanikou.  Dominujú v ňom kov, opotrebované materiály,  lesklý alebo škvrnitý povrch pripomínajúci hrdzu, veľké industriálne lampy, atď…  Teraz však  prichádza v oveľa prísnejšej verzii.  Lesklý povrch kovu sa zvykne kombinovať s výraznými teplými farbami,   najčastejšie  s červenou.  Priestor sa  potom  nezdá  taký  tvrdý  a  studený.  Tento  štýl  je  perfektný  pre  ľudí,  ktorí majú  radi  moderné a  priemyselné  materiály.

 

ETNICKÝ ŠIK – čerpá námety z celého sveta ( Afrika, India, východná a južná Amerika ) a prináša folklórne motívy v modernom prevedení. Najväčším zdrojom inšpirácie je africký kontinent a jemu vlastné prvky – tmavé drevo, kože a farebné tkaniny. Dôraz sa kladie na to, aby boli vyrobené ručne alebo aspoň tak vyzerali. Typické farby sú – hnedá, béžová, oranžová a čierna. Stačí koberec na podlahe s niektorou z týchto farieb, pár drevených figúrok na parapete alebo na polici a je to. Tak ako vo všetkom, aj tu platí zásada, že netreba preháňať.
Farby čerpajúce z iných etník a prejavujúce sa najmä na textíliách v multi-etnických vzoroch a multifarebnom prevedení sú : jemné farby fialovej a mäty, silná tyrkysová, trávovo zelená. hlboko tmavo modrá a tóny červenohnedej farby.

 

PRIRODZENÝ ŠTÝL – veľkým hitom v súčastnosti je jasný škandinávsky štýl zo svetlého dreva a iných prírodných produktov. Nábytok sa vyrába zo všetkých možných svetlých odrôd dreva, ako je smrek, jaseň, breza, dub a samozrejme borovica. Ďalším znakom tohto trendu je ľahký vzdušný a prirodzený vzhľad.
Kombinuje sa s pestrými farbami. Obzvlášť atraktívny môže byť s červenou, sivou a čiernou.

Zdroj: blog Klikk.no

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: